Rejs na Seszelach po Oceanie Indyjskim – żeglarstwo, relaks i rajskie plaże

Mahe > Praslin > Aride > Curieuse > Les Soeurs > Felicite > La Digue > Mahe
3-R/02/18/CRB
15.02-25.02.2018
Seszele
Katamaran Lagoon 400 S2 (2016 r.)
Zaokrętowanie
15.02.2018, Mahe
Wyokrętowanie
25.02.2018, Mahe
3 973 PLN LAST MINUTE

Nie masz planów na spędzenie urlopu? Rejs po egzotycznych Seszelach to dobry pomysł na udane wakacje i aktywny wypoczynek! Wybierz się tam z nami i przeżyj wspaniałą przygodę. Spędź niesamowite dziesięć dni na jachcie żeglując po lazurowych wodach zachodniej części Oceanu Indyjskiego. W programie jachting, kąpiele w uroczych zatoczkach, zwiedzanie mniejszych i większych wysepek. Na lądzie inne atrakcje, poznawanie kultury i kuchni lokalnej ludności oraz wspaniała zabawa i nawiązywanie nowych znajomości. Masz chęć przeżyć wakacje marzeń? Zgłoś się na rejs po rajskich Seszelach.

Dlaczego Seszele?

 • gwarantowana słoneczna pogoda
 • krystalicznie czysta woda
 • egzotyczne owoce na wyciągnięcie ręki
 • świeże ryby i owoce morza
 • niespotykana fauna i flora
 • świetni ludzie

PLAN REJSU

Lagoon 400 S2 (2016 r.)

Lagoon 400 S2 to ekskluzywny, wykończony najlepszymi materiałami, przestronny i wygodny katamaran. Żeglowanie na jego pokładzie to stuprocentowa przyjemność i wypoczynek. Przestronny salon jest skąpany w świetle dzięki dużym pionowym oknom gwarantującym panoramiczny widok. Wygodna, dobrze rozplanowana kuchnia pozwala na komfortowe przygotowywanie posiłków i orzeźwiających napojów, którymi można delektować się w bardzo dużym i wygodnym kokpicie. Zaletą katamaranów jest ich niskie zanurzenie, Lagoon 400 pozwala na romantyczne postoje przy bezludnych wyspach i samotnych kotwicowiskach. Wieczorne kąpiele w urokliwych zatoczkach z pewnością na długo pozostaną w pamięci żeglarskich przygód na Lagoon 400 S2.

To jacht 10-osobowy:

 • 4 kajuty 2-osobowe
 • 2 kajuty 1-osobowe
 • 4 łazienki (w każdej elektryczna toaleta)

Wyposażony w:

 • pościel i ręczniki
 • inwerter 12 --> 220V [500W]
 • kompletną kuchnię
 • ponton z silnikiem 4 KM
 • zbiorniki na wodę 600 litrów

Szkolenie

Dla chętnych możliwość doszkolenia z teorii żeglarstwa, jak i manewrowania jachtem. Wystarczy zgłosić chęć przed rejsem. Każdy członek załogi otrzymuje „opinię z rejsu” honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Koje
Możliwość wyboru koi dwuosobowych oraz pojedynczych (przy zgłoszeniu prosimy o poinformowanie, którą z koi chcecie Państwo zarezerwować).

Podział na załogi

W miarę możliwości dzielimy uczestników rejsów pod kątem: wieku, znajomych, rodzin z dziećmi.

Seszele

Mahe - Praslin - Aride - Curieuse - Les Soeurs - Felicite - La Digue - Mahe

Magiczny biały piach obmywany idealnie błękitną, ciepłą wodą. Szpalery palm kłaniające się bezludnym zatokom. Fale szemrzące wśród bazaltowych głazów. Pocztówkowe, hipnotyzujące pejzaże na każdym kroku. Gdziekolwiek zwrócicie Państwo wzrok czeka Was oszołomienie, dreszcz emocji i niepohamowanego zachwytu. Najprawdziwsza magia przyrody i piękna otaczającego świata.

To wszystko z pokładu katamaranu lub jachtu. Na najpiękniejszych wakacjach w życiu. Pod rozgwieżdżonym niebem Oceanu Spokojnego. Podczas nieśpiesznej wędrówki pomiędzy wyspami. Żeglując z delfinami, spotykając morskie żółwie, odkrywając ferie barw podwodnej krainy.

Spełnienie marzeń odnalezione wśród lazurowych fal oceanu. Magia beztroskiego urlopu.

Seszele - żeglarski raj dla każdego!

PLAN REJSU
 

Mahe

Wyspa Mahe z najmniejszą stolicą świata: Victoria. Znajduje się tu miejscowy rynek i miniatura Big Bena – pozostałość po panowaniu Brytyjczyków. Warto zapuścić się też samochodem 4x4 w góry (najwyższy szczyt Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.), skąd rozpościera się imponujący widok na Victorię i kolejne wyspy archipelagu. Do najpiękniejszych plaż na Mahe zaliczyć można Anse Independance (znana z wyborów Miss World 1997), Anse La Mouche i Police Bay [oczywiście wszystkie odwiedzimy]. Wypływając z mariny żeglarskiej zlokalizowanej na sztucznej wyspie o charakterze ekskluzywnego resortu Eden Island (jedyne miejsce przypominające europejską cywilizację), natkniemy się na St. Anne, Cerf i płynąc dalej na północ, dopłyniemy do wysokiej, granitowej, monumentalnej Silhouette. Wszystko to wyspy rezerwaty, gdzie pobierana jest opłata za lądowanie pontonem
z kotwicowiska (średnio 15 euro/osobę).

Relaks i zabawa na wodzie

Dłuższe przeloty od wyspy do wyspy, to idealna okazja do integracji załogi. W ramach przerwy proponujemy Państwu relaksujące kąpiele w uroczych zatokach, gdzie krystalicznie czysty Ocean i gorące słońce wprawią wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój. proponujemy ciąganie za jachtem na linie. Gwarantujemy dobrą zabawę i dużo śmiechu. Temperatura wody zdecydowanie rozpieszcza więc nie ma powodu do obaw, że będzie nieprzyjemnie. Będzie okazja  do nurkowania, snorklingu i pływania z żółwiami.

La Digue

Sama wyspa La Digue ma swój niepowtarzalny urok, jako że ruch kołowy ograniczony jest tam głównie do rowerów i wozów ciągniętych wołami. Nazwę zawdzięcza historiom o średniowiecznych piratach, którzy upodobali ją sobie podobno jako kryjówkę swoich skarbów („la digue!” oznaczać miał francuski rozkaz: „tutaj kop!”). Pirs jachtowy z kotwicowiskiem może przyjąć tylko jakieś osiem jachtów (w tym lokalne drewniane szkunery transportowe przewożące pomiędzy wyspami wszystko naraz: warzywa, owoce, drewno, cement, ludzi, żywy inwentarz, a czasem nawet i samochód). Warto jednak zawinąć tutaj na chwilę, uzupełnić zapasy (dość ciężkie, wąskie wejście przy wiatrach północno-zachodnich), a na samą wyspę poświęcić cały dzień po zejściu na ląd. Na La Digue po wypożyczeniu roweru skierować się warto na południe do L’Union Estate, czyli plantacji kopry kokosowej, wanilii i cynamonu (to główne towary eksportowe Seszeli poza turystyką i połowami tuńczyków). Dalej na południe rozciąga się legendarna plaża Anse Source d’Argent – wspaniały wianuszek maleńkich plaż ukrytych pomiędzy bajecznymi formami granitowymi. Bez wątpienia miejsce, w którym łatwo się zapomnieć... Po drugiej stronie wyspy dojedziemy rowerem do trzech plaż: Grand Anse, Petit Anse i Coco Anse. Niezwykłe miejsca, doskonałe, godne polecenia kotwicowiska, lecz niebezpieczne do pływania, o nurkowaniu i snorklingu nie wspominając (absolutny zakaz ze względu na zdradliwe prądy podwodne).

 

Praslin

Druga wyspa co do wielkości, jest niezwykle zróżnicowana i okalają ją inne mniejsze wyspy, będące naszym celem w kolejnych dniach rejsu; wokół niej warto spędzić najwięcej czasu. Pirs jachtowy – z możliwością uzupełnienia wody, paliwa i świeżych ryb z miejscowego marketu oraz uzupełnienia zaprowiantowania w pobliskich sklepach – leży w zatoce Baie St. Anne.

Na Praslin znajduje się Raj Utracony – naturalny ogród botaniczny Valle de Mai, będący skarbem UNESCO, to jedyne miejsce na ziemi gdzie rośnie legendarna palma Coco de Mer. Jej żeńskie owoce przybierają kształt idealnych damskich pośladków, a owoc męski to kopia męskiego... fallusa! Legendy mówią, że to właśnie tutaj Ewa kusiła Adama, a nazwa „kokos morza” znana była na długo, zanim arabskie statki odkryły Seszele. W owym czasie spadały po prostu z palm na Praslin do oceanu i dryfowały w kierunku dzisiejszych Indii, gdzie przypisywano im wówczas morskie pochodzenie, jako owocom nieznanego koralowca. W Valle de Mai natrafimy też na rzadki okaz czarnej papugi Black Parrot.

Praslin to wiele wspaniałych, często bezludnych plaż, z możliwością zakotwiczenia: Anse Georgette, Anse Lazio, Anse Boudin oraz Cote D’Or spełniająca rolę miejscowej „riviery” ze swoimi czterema restauracjami, kilkoma hotelami, centrum nurkowym
(70 euro/pojedyncze nurkowanie) i centrum sportów wodnych (windsurfing, katamarany, kajaki).

Warto oczywiście spróbować szczęścia w połowach ryb podczas żeglugi (liny z błyskami można zamówić w firmie czarterowej). Satysfakcja po złowieniu tuńczyka Bonito, King Fisha, red Snappera, barakudy czy rekina jest gwarantowana, a smak wybornej, oceanicznej ryby wzbogaci z pewnością długie wieczorne kolacje na pokładzie.

Nocne pływanie

Proponujemy Państwu fascynujące żeglarskie doświadczenie jakim jest nocne żeglowanie. Dzięki długim nocnym przelotom mamy możliwość dotrzeć w jeszcze więcej ciekawych miejsc. Taka forma podróżowania gwarantuje również wyjątkowe doznania zmysłowe. Wsłuchiwanie się w ciszę, której towarzyszy tylko szum wody i obserwacja bezkresnego nieba usianego gwiazdami działają niezwykle kojąco na duszę. Nocne pływanie to również możliwość nauki nawigowania jachtem w wyjątkowych warunkach i kontrolowania swojego położenia względem otaczających nas punktów orientacyjnych - wysp, zatok, cypli.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego na wodę wychodzimy nocą tylko przy dobrej, stabilnej pogodzie. Aby zapewnić wszystkim pasażerom możliwość odpoczynku, nocą pływamy w systemie wachtowym.

Wakacyjny chill

Rejs na Seszelach to doskonała okazja do smakowania i delektowania się lokalnymi potrawami. To czas na integrację w uroczych knajpkach i restauracjach. Każdy złapie coś dla siebie: klimat, chwilę, zapach i smak - najlepszy odpoczynek i relaks.

Zaprowiantowanie jachtu

Sugerujemy jak przygotować urozmaicone zaprowiantowanie na każdy dzień w świeże, zdrowe produkty z których uczestnicy rejsu sami przygotowują sobie posiłki. Do każdej listy z  zaprowiantowaniem dokładamy poradnik, który stanowi pewnego rodzaju propozycję, sugestię, jak można wykorzystać w racjonalny sposób zakupione produkty spożywcze.

W trakcie rejsu uzupełniane są zapasy na bieżąco w lokalnych sklepach i na miejscowych bazarach. Gwarantuje to wciąż świeżą żywność oraz możliwość skosztowania lokalnych specjałów. Naszym zdaniem takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej.

Ponadto niewątpliwą zaletą jest dopasowanie posiłków do indywidualnych gustów wszystkich uczestników rejsu.

Transport

we własnym zakresie (oferujemy pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych - cena ok. 2300 pln)

Cena i warunki płatności

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie (pościel, ręczniki)
- opiekę skippera
- podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
- sprzątanie jachtu po rejsie

Cena rejsu LAST MINUTE:
950 EUR - za miejsce w kajucie 2-osobowej
780 EUR - za miejsce w kajucie pojedynczej

Do wyboru w EUR lub PLN. Jeśli wybierzecie Państwo wpłatę w PLN, kwota przeliczna będzie z wartości EUR na PLN wg. kursu kupna pieniądza PKO BP z dnia wpłaty. Wszystkie szczegóły dotyczące płatności będą zawarte w umowie rejsu.

Cena rejsu nie zawiera

- kaucja 200 EUR - zwrotna na koniec rejsu, gdy nie ma zniszczeń. Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za jacht w cenie 20 €/osoby.
- wstępy do parków narodowych - zależnie od szczęścia, bo nie zawsze podpłynie patrol zebrać opłatę, jest to w sumie około 60-100 EUR/osobę za cały rejs
- kasa jachtowa ok 160 EUR

Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji
 • 50% – 2 tygodnie do rozpoczęcia

Zapytaj o rejs

Podobne rejsy

Oferujemy czarter morskich jachtów żaglowych i motorowych na najciekawszych akwenach.

55-R/02/18/CRB

Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie

Martinique – St. Lucia - Carriacou – Grenada – Union Island – St. Vincent – Martinique

58-R/02/18/CRB

Walentynki na Wyspach Kanaryjskich :)

Teneryfa – cały archipelag Wysp Kanaryjskich – Teneryfa

71-R/02/18/CRB

Wiosenny rejs po Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa – cały archipelag Wysp Kanaryjskich – Teneryfa

3-R/04/18/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA 2018

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

7-R/04/18/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA 2018 na KATAMARANIE

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

4-R/04/18/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA rodzinna 2018

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

9-R/04/18/CRB

Czarnogóra - MAJÓWKA 2018

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigova  – Cavtat – Dubrovnik

8-R/04/18/CRB

Czarnogóra - MAJÓWKA rodzinna 2018

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigova  – Cavtat – Dubrovnik

5-R/04/18/CRB

Grecja - MAJÓWKA 2018

Ateny – Poros – Hydra – Milos – Serifos – Kithnos – Agina – Ateny

6-R/04/18/CRB

Grecja - MAJÓWKA rodzinna 2018

Ateny – Poros – Hydra – Milos – Serifos – Kithnos – Agina – Ateny

57-R/04/18/CRB

Majówka 2018 – rejs po Morzu Liguryjskim u wybrzeży Wysp Toskańskich

Piombino – Elba – Korsyka – Wyspy Toskańskie – Piombino

56-R/04/18/CRB

Rejs na Balearach – Majówka 2018

Majorka – Ibiza – Fromentera – Cabrera – Majorka

10-R/05/18/CRB

Rejs w Chorwacji – Majowy nr 1

1.Sukosan - Wodospady Krka - Sukosan 2.Kastela - Dubrovnik - Kastela 3.Sukosan - Pula - Rab- Sukosan

55-R/05/18/CRB

Rejs w Czarnogórze - Majowy nr 1

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigota – Cavat – Dubrovnik

11-R/05/18/CRB

Rejs w Grecji – Majowy nr 1

1.Ateny - Serifos - Hydra - Poros - Ateny 2.Lefkada – Zakyntos – Meganissi - Lefkada 3.Corfu - Paxos - Antipaxos - Corfu

12-R/05/18/CRB

Rejs w Chorwacji – Majowy nr 2

1.Sukosan - Wodospady Krka - Sukosan 2.Kastela - Dubrovnik - Kastela 3.Sukosan - Pula - Rab- Sukosan

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.