Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie

Havana - Cayo Largo del Sur - Cayo Campo - rafy Los Balenatos - Trynidad - Havana
19-R/02/19/CRB
05.03-16.03.2019
Karaiby
Katamaran BAHIA 46
Zaokrętowanie
05.03.2019, Havana
Wyokrętowanie
16.03.2019, Havana
4 937 PLN

Zapraszamy na rejs po Morzu Karaibskim. Tym razem naszym celem jest Kuba - kraj rumu, tańca i samochodów z lat 60-tych. Jedziemy tam w poszukiwaniu egzotyki, tańca i odpoczynku . Wspaniałość tropikalnej przyrody archipelagu karaibskiego, znakomity kubański rum, cygara hawańskie i czarujące. Kubanki nadają temu krajowi szczególny urok. Kubę otacza ponad cztery tysiące maleńkich egzotycznych wysepek, wśród których najpopularniejszym są Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Largo. W miastach Kuby znajduje się mnóstwo interesujących, godnych uwagi zabytków.

Dlaczego Kuba?

 • gwarantowana słoneczna pogoda
 • krystalicznie czysta woda
 • egzotyczne owoce na wyciągnięcie ręki
 • świeże ryby i owoce morza
 • niespotykana fauna i flora
 • pomocni i serdeczni tubylcy

PLAN REJSU

Bahia 46

Bahia 46 to katamaran, który warto polecić większej grupie osób. Jej jakość wykonania, plan pokładu i wykorzystanie przestrzeni użytkowej jest imponujące. Jest na tyle duży, aby zachować właściwy prześwit pod pomostem i szerokie przejścia na kadłubach. Stanowisko sternika jest centralne. Katamaran ma typowy ułamkowy takielunek z mniejszym przednim żaglem i dużym grotem z prostym i efektywnym olinowaniem masztu.  Jest to  elegancki katamaran o nowoczesnym i ergonomicznym salonie i kambuzie. Osoby pływające na pokładzie tego katamaranu chwalą sobie wielkość jednostki oraz sporą przestrzeń użytkową. Spokojnie może nim żeglować 10 – 12 osób.

Szkolenie

Dla chętnych możliwość doszkolenia z teorii żeglarstwa, jak i manewrowania jachtem. Wystarczy zgłosić chęć przed rejsem. Każdy członek załogi otrzymuje „opinię z rejsu” honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Koje
Możliwość wyboru koi dwuosobowych oraz pojedynczych (przy zgłoszeniu prosimy o poinformowanie, którą z koi chcecie Państwo zarezerwować).

Podział na załogi

W miarę możliwości dzielimy uczestników rejsów pod kątem: wieku, znajomych, rodzin z dziećmi.

Havana

Przez wielu uważana jest za najpiękniejsze miasto zachodniej półkuli. Z pewnością, jak rzadko które miasto, obfituje w wiele wiekowych budowli. Znaczna część z nich jest zbudowana z białego wapienia powstałego z koralowców. Do jednych z najstarszych budowli należy zespól warowni hawańskich. Należy do nich strzegący portu Castillo del Moro, La Punta iLa Cabana. Zwiedzanie samego miasta dobrze zacząć od Habana Vieja, gdzie znajdują się główne muzea miasta oraz odrestaurowane, eleganckie kolonialne budynki. Wokół Placu Katedralnego (Plaza de la Catedral) wznoszą się liczne kościoły z XVI - XVIII wieku. Znajduje się tu katedra, kościół San Francisco, klasztor Santa Clara. Spośród licznych rezydencji najokazalszy jest dawny pałac gubernatora. Interesujący jest także Castillo del Principe z XVII wieku. Z drugiej strony miasta leży Vedado, postmodernistyczne centrum miasta z lat 50. Wiele z okazałych pokolonialnych budowli zostało tu zamienione na gmachy użyteczności publicznej, ministerstwa i muzea. Kilka kilometrów dalej leży rozległy Plaza de la Revolución. Głównym rejonem kultury dla hawańczyków jest centrum miasta, zwykle wolne od natłoku turystów. Znajdują się tu kina, teatry, galerie, a w klubach odbywają się liczne koncerty. Ważną ulicą rozrywki jest ciągnący się wzdłuż morza gwarny Malecón. Szczególnie ożywa on podczas karnawału. Liczne dyskoteki i lokale nocne znaleźć można także w dzielnicach turystycznych.

Cienfuegos

Można nazwać kubańskim Paryżem. Założone przez francuskich imigrantów, eleganckie, rozbudowane, tętniące życiem miasto ze swoim historycznym centrum wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Miasto zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kubańskich miast architekturą, zadbanymi i odnowionymi budynkami oraz dobrze zaopatrzonymi sklepami. Mieszkańcy dumni są ze swojej tradycji muzycznej, którą zawdzięczają słynnemu kubańskiemu muzykowi Benny More, jego afro-kubańskie rytmy rozbrzmiewają na ulicach Cienfuegos.

Guano del Este

Maleńka wyspa z latarnią morską. Wejście na latarnie jest zabronione, jednak butelka rumu czasem otwiera drzwi.

Cayo Largo

Maleńka wyspa Cayo Largo znajduje się w archipelagu Canarreos, około 50 mil na południe od wybrzeży Kuby. Niegdyś służyła piratom za bazę, a od lat 80-tych minionego stulecia stała się jedną z największych atrakcji kubańskiej turystyki i poniekąd symbolem  egzotycznego urlopu na Karaibach. Marina Marlin na Cayo Largo ukryta jest za zachodnim cyplem tej długiej na 16 i szerokiej na 2 Mm wyspy.

Trinidad

Prawdziwa perła architektury kolonialnej, trzecie najstarsze miasto na Kubie, które zachowało swój tradycyjny charakter. Odnowione i kolorowe miasto, wygląda jak z bajki. Centralne położenie miasta w głębi lądu nie jest przypadkowe, miało na celu ochronę  przed napadami piratów, którzy upodobali sobie Kubę jako cel swoich grabieży. Trininad to miasto słynące z pięknych pałaców, bogato zdobionych i kolorowych domów, które są poddawane konserwacji, tak by zachować jak najwięcej zabytkowych budynków. Rząd dba w ten sposób o zachowanie niepowtarzalnego klimatu kolonialnej przeszłości. Co wieczór w Trinidadzie odbywają się imprezy, na których główną rolę gra salsa. W okolicy Trinidadu znajdują się piękne plaże oraz Valle de los Ingenios, czyli Dolina Cukrowa. W XVII wieku to właśnie uprawa trzciny cukrowej stała się źródłem świetności tego miasta.. Pamiątką z tamtych czasów są pozostałości rezydencji dawnych plantatorów.

Relaks i zabawa na wodzie

Dłuższe przeloty od wyspy do wyspy, to idealna okazja do integracji załogi. W ramach przerwy proponujemy Państwu relaksujące kąpiele w uroczych zatokach, gdzie błękitny ocean  i palące słońce wprawią wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój.

Dla bardziej odważnych proponujemy ciąganie za jachtem na linie. Gwarantujemy dobrą zabawę i dużo śmiechu. Temperatura wody zdecydowanie rozpieszcza więc nie ma powodu do obaw, że będzie nieprzyjemnie.

Cayo Riko

Bezludna wyspa. Po wyspie biegają oswojone iguany. Można je karmić chlebem. Wyspa kryje piękną plażę z klimatyczną knajpą, a Cayo del Dios – kolorowe ryby i muszle.

Cayo Rosario

Bezludna wysepka, gdzie można się poczuć jak Robinson Crusoe – cisza, spokój, tylko plaża i rafa koralowa.

Co warto wiedzieć o Kubie

Przepisy wyjazdowe

Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązanyjest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. Służby graniczne mogą odmówić prawa przekroczenia granicy bez podania powodu odmowy. Przed odprawą paszportową turysta mający wizę może być obowiązany do wypełnienia formularza Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. W takim wypadku podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby. Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Turyści przyjeżdżający indywidualnie powinni mieć przynajmniej 100 CUC (lub równowartość tej kwoty w innej
walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu. Posiadanie kart kredytowych VISA traktowane jest jako spełnienie tego warunku.

Ubezpieczenie

Polisa ubezpieczeniowa od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia jest obowiązkowa, a jej brak może stanowić podstawę do odmowy wjazdu na Wyspę. Należy się przy tym upewnić, czy firma ubezpieczeniowa ma przedstawiciela uprawnionego do działania na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz z jaką instytucją kubańską ona współpracuje.

Strefa czasowa
czas polski - 6 godz.

Język
hiszpański

Komunikacja

Kuba ma słabo rozwiniętą komunikację międzymiastową. Na terenie kraju można jednak bez problemu poruszać się oprócz oznakowanych stref.

 • Autostop

Jedna z najtańszych i najciekawszych form zwiedzania Kuby. Kierowcy chętnie zatrzymują się i zabierają turystów ze sobą.

 • Autobusy

Na Kubie są dwa typy autobusów, jedne to te przeznaczone dla turystów, a drugie dla Kubańczyków, które dowożą ich do pracy. Dla turystów są specjalne linie autobusowe Viazul i Transtur. Bilety na przejazd można kupić w biurach podróży lub w informacji turystycznej. Transport miejskimi autobusami jest opcją tanią. W miarę szybko można przemieścić się w konkretne miejsce.

 • Pociągi

Transport kolejowy jest bardzo słabo rozwinięty. Do tego pociągi mają opóźnienia,często jest bardzo tłoczno, a bilety należy kupi z odpowiednim wyprzedzeniem.

 • Samochód

Istnieje możliwość wypożyczenia auta. Jest to jednak droga opcja podróżowania po Kubie. Polskie prawo jazdy jest ważne przez sześć miesięcy od momentu przekroczenia granicy.

 • Taksówki

Jest to droga opcja podróżowania po kraju. Kursują w praktycznie każde miejsce wskazane przez turystę. Tzw. taksówki łączone – ceny przybliżone do kosztu za bilet autobusowy. Odjeżdżają ze stałych miejsc w chwili, kiedy kierowca zbierze komplet osób. Istnieją też taksówki motorowe i rowerowe, które
mogą przewieźć jedną lub dwie osoby.

Waluta

Na Kubie są dwie waluty CUP – peso kubańskie (peso cubano) oraz CUC – peso wymienialne (peso convertible).

 • Pierwsza (CUP), słabsza, lokalna, za którą kupicie podstawowe produkty, zapłacicie za niektóre usługi. CUP to wartość około 1/25 CUC.
 • Druga (CUC), lepsza, do płacenia za dobra „luksusowe”.  CUC wart jest około 1 USD, czyli dolara amerykańskiego.

Turyści z reguły płacą w CUC (za nocleg, jedzenie, atrakcje turystyczne etc), ale są również miejsca, gdzie można płacić w CUP (np. stacje benzynowe, owoce, warzywa), choć nie zawsze i nie we wszystkich miejscach się to uda.

Ponieważ waluty są podobne, a często nawet przy obu pojawia się symbol $, to  ważne jest aby nauczyć się je odróżniać. Wiele razy słyszeliśmy, że turystom wydaje się resztę w CUP zamiast CUC, bo jest on po prostu nieświadomy, więc łatwo można na takim oszustwie zarobić. W końcu różnica w kursie to 1:25. Najłatwiej je rozróżnić po kolorach banknotów –CUC są kolorowe, a CUP jednokolorowe i z reguły bardziej zniszczone, cieńsze.

Przepisy wizowe

Na podstawie odpowiednich rozporządzeń Głównego Urzędu Celnego (Aduana General de la República) rząd kubański z dniem 1 września 2014 r. wprowadził w życie nowe przepisy celne dotyczące przede wszystki ograniczeń w zakresie wwozu na terytorium Kuby artykułów użytku osobistego, sprzętu AGD, sprzętu i wyposażenia informatycznego. Szczegółowa lista produktów, które nie podlegają ocleniu została zamieszczona w Rozporządzeniu nr 206 z 30 czerwca 2014 r. (Resolución 206-2014 del Jefe AGR). Dodatkowo specjalne zezwolenie Ministerstwa Telekomunikacji wymagane jest w przypadku wwozu takich urządzeń jak: faksy bezprzewodowe, centralki telefoniczne, mikrofony bezprzewodowe i osprzęt do nich, routery i switche, walkie-talki(maksymalnie po 1 szt. w skali roku). Przepisy fitosanitarne zakazują wwozu owoców, warzyw, sadzonek, nasion oraz pasz i karm dla zwierząt. Zakaz dotyczy również serów,wędlin, mięs i ich przetworów. Wskazane jest zadeklarowanie wwożonej gotówki w kwocie przekraczającej 5.000 USD.

Bez rachunku ze sklepu potwierdzającego zakup można wywieźć jedynie 50 szt. cygar. Normy CITES zakazują wywozu zwierząt morskich i lądowych, endemicznych lub będących pod ochroną (np. żółwi, iguan,krokodyli, papug) oraz skór i wyrobów z tych zwierząt. Nie zezwala się na wywóz muszli. Na wywóz antyków i dzieł sztuki, w tym również rękodzieła i rzemiosła artystycznego większej wartości, należy uzyskać zezwolenie,  wydawane przez Registro Nacional de Bienes Culturales Departamen u Dziedzictwa w Ministerstwie Kultury. Na wywóz większej ilości złota czy srebra należy mieć zezwolenie Banco Nacional de Cuba. Wywóz alkoholu ograniczony jest do 3 litrów. Obowiązuje zakaz wywozu miejscowych walut w kwotach przekraczających 100 CUP i 200 CUC.

Opis akwenu

Morze Karaibskie wchodzące w skład Oceanu Atlantyckiego,położone między Ameryką Północną, a Ameryką Południową. Często było nazywane Karaibami czy Indiami Zachodnimi. Największą wyspą Morza Karaibskiego jest Kuba. Obowiązuje tutaj amerykański system oznakowania nautycznego – IALA B (odwrotnie niż w Europie) –  idąc z morza do lądu, po sterburcie musimy zostawiać czerwone boje, po lewej – zielone. Trzebao tym bezwzględnie pamiętać, zwłaszcza przy podejściach do Cayo Largo czy Casilady, gdzie na dużym obszarze wystawiono tylko boje czerwone! Płytka zatoka Cienfuegos i podejścia do marin są dobrze oznakowane zarówno bojami krawędziowymi, jak i nabieżnikami.

Od Florydy oddziela ją Cieśnina Florydzka, od Meksyku – Cieśnina Jukatańska, od San Domingo – Cieśnina Zawietrzna. Dobrze rozwinięte brzegi obfitują w liczne zatoki. Okoliczne wyspy tworzą archipelagi Jardines de la Reina, Los Canarreos, Los Colorados, Sabana-Camagüey. Otaczające Kubę głębiny morskie sięgają 7000 m. Przeważający tam klimat tropikalny łagodzą północno-wschodnie wiatry, które wieją na wyspie przez cały rok. Pływanie nocą na przybrzeżnych wodach Kuby jest zabronione ze względu na dużą liczbę małych wysp i raf koralowych.

Pogoda

Kuba objęta jest działaniem dwóch klimatów: podrównikowego wilgotnego oraz równikowego, wybitnie wilgotnego, w południowej części kraju. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 25°C. Z końcem lata i jesienią Kubę nawiedzają silne wiatry i cyklony. Najlepszy czas na wyjazd na Kubę, to pora sucha, czyli od listopada do kwietnia, jest to szczyt sezonu.

Transport

we własnym zakresie

Cena i warunki płatności

Cena rejsu zawiera

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej
– opiekę profesjonalnego skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie
– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż
– pościel, ręczniki
– ponton z silnikiem zaburtowym​
– obowiązkowa opłata na podatek żeglarski: 12 CUC /osobę/dzień => 10 EUR /osobę/dzień; dzieci w wieku poniżej 12 lat 6 CUC/osobę/dzień; dzieci poniżej 2 lat – brak opłaty
–Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA REGULARNA za rejs: 1150 EUR

CENA PROMOCYJNA: 950 EUR/os - koja jednoosobowa otwarta wydzielona z części korytarza pływaka

Cena rejsu nie zawiera

– biletów lotniczych (zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego Doradcy Podróży: https://corba.pl/polaczenia-lotnicze )
- wizy
– karty turysty Tarjeta de Turista (koszt ok. 180 PLN)
– obowiązkowej wyjazdowej opłaty lotniskowej z Kuby: 25 CUC /osobę => ok. 21 EUR ( jeżeli w danym roku jest pobierana)
– transferu lotnisko Havana - Cienfuegos Marina - lotnisko Havana ( 60 EUR/os - 250 km x 2 )
– składki jachtowej: wyżywienie, opłaty portowe, wstępy do parków narodowych, paliwo do jachtu i pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej - 200 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)
- ubezpieczenia kaucji za jacht 30 EUR/os
– własnych wydatków (wycieczki, muzea, puby, napoje procentowe itp)

Harmonogram płatności:
 • 30% – 1 tydzień od daty rezerwacji
 • 35% – 3 miesiące do rozpoczęcia
 • 35% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Zapytaj o rejs

Administratorem Państwa danych osobowych jest CORBA.PL Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Starej Iwicznej.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, abyśmy udzielili odpowiedzi na Państwa wiadomość. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Państwu praw znajdują się w naszej Polityce Prywatności

Podobne rejsy

Oferujemy czarter morskich jachtów żaglowych i motorowych na najciekawszych akwenach.

18-R/02/19/CRB

Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie

Havana - Cayo Largo del Sur - Cayo Campo - rafy Los Balenatos - Trynidad - Havana

63-R/04/19/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA 2019

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

130-R/04/19/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA 2019

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

65-R/04/19/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA 2019 na KATAMARANIE

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

64-R/04/19/CRB

Chorwacja - MAJÓWKA Rodzinna 2019

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

134-R/04/19/CRB

Chorwacja - Majówka Rodzinna na KATAMARANIE

Kastela - Starii Grad - Hvar - Vis - Wodospady Krka - Kastela

66-R/04/19/CRB

Czarnogóra - MAJÓWKA 2019

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigova  – Cavtat – Dubrovnik

67-R/04/19/CRB

Czarnogóra - MAJÓWKA rodzinna 2019

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigova  – Cavtat – Dubrovnik

69-R/04/19/CRB

Grecja - MAJÓWKA 2019

Ateny – Poros – Hydra – Milos – Serifos – Kithnos – Agina – Ateny

68-R/04/19/CRB

Grecja - MAJÓWKA rodzinna 2019

Ateny – Poros – Hydra – Milos – Serifos – Kithnos – Agina – Ateny

136-R/04/19/CRB

Majówka 2019 we Włoszech – Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Portorosa - Archipelag Wysp Liparyjskich - Portorosa

70-R/05/19/CRB

Rejs w Chorwacji – Majowy nr 1

1.Sukosan - Wodospady Krka - Sukosan 2.Kastela - Dubrovnik - Kastela 3.Sukosan - Pula - Rab- Sukosan

104-R/05/19/CRB

Rejs w Czarnogórze - Majowy nr 1

Dubrovnik – Herceg Novi – Tivat – Kotor – Budva – Ulcinj – Petrovac – Bigota – Cavat – Dubrovnik

90-R/05/19/CRB

Rejs w Grecji – Majowy nr 1

1.Ateny - Serifos - Hydra - Poros - Ateny 2.Lefkada – Zakyntos – Meganissi - Lefkada 3.Corfu - Paxos - Antipaxos - Corfu

71-R/05/19/CRB

Rejs w Chorwacji – Majowy nr 2

1.Sukosan - Wodospady Krka - Sukosan 2.Kastela - Dubrovnik - Kastela 3.Sukosan - Pula - Rab- Sukosan

91-R/05/19/CRB

Rejs w Grecji – Majowy nr 2

1.Ateny - Serifos - Hydra - Poros - Ateny 2.Lefkada – Zakyntos – Meganissi - Lefkada 3.Corfu - Paxos - Antipaxos - Corfu

Zgadzam się

Strona używa plików cookie w celu poprawy jej funkcjonalności. W każdej chwili możesz usunąć i zablokować dalsze umieszczanie plików cookie zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat plików cookie oraz przetwarzania przez nas danych osobowych zamieściliśmy w naszej Polityce Prywatności.